Dzień Babci

Dzień Babci

To, że babcie są najlepszymi osobami na świecie wie każdy. Są ciepłe, troskliwe i zawsze starają się dogadzać swoim wnuczkom. Niewątpliwie zasługują więc na swoje święto. W Polsce tym szczególnym dniem gdy wnuczkowie mogą podziękować za wszystko jest 21 stycznia. Ta tradycja obchodzenia Dnia Babci jest stosunkowo młoda w naszym kraju. Święto to ustanowiono z inicjatywy tygodnika "Kobieta i Życie" w 1964 roku. Już rok później pomysł podchwycił "Express Poznański", a w kolejnym roku "Express Wieczorny". To święto jest obchodzone także w innych krajach na świecie. Tak jak w Polsce, 21 stycznia świętują babcie z Bułgarii i Brazylii. We Francji jest to tzw. święto ruchome i obchodzi się je w pierwszą niedziele marca. Oczywiście wszystkie babcie świata zasługują na szczególną uwagę nie tylko w swoje święto.

Pomysły na prezenty dla babci

Babcia jest jedną z ważniejszych osób w rodzinie. Jest to najczęściej seniorka rodu, której należy się szacunek, pamięć oraz wdzięczność. Przecież to Babcia opiekuje się najczęściej naszymi pociechami. To również Babcia staje się często powierniczką największych (zarówno tych małych, jak i tych "większych") tajemnic.

Raz w roku nadarza się wyjątkowa okazja do tego, by podziękować w wyjątkowy sposób Babci za jej wszelki trud, miłość, za jej zaangażowanie (często wcale niemałe) w nasze wszelkie sprawy. Znalezienie właściwego prezentu dla Babci to niezwykle odpowiedzialne i wymagające czasu zadanie, warto więc dobrze wybrać. Nie zawsze wiadomo tak do końca, co może ucieszyć starszą osobę.

Gusta naszych Babć potrafią być naprawdę bardzo zróżnicowane. Z pewnością najlepszym prezentem będzie dla Babci pomysł wspólnego, rodzinnego spotkania, jakaś miła kolacja lub też uroczysty obiad.

Naszą Babcię zapewne ucieszy bukiet kwiatów z dołączoną specjalną dedykacją. Dobrym pomysłem, może być tomik poezji lub jakaś książka z jej dzieciństwa. Jeśli wiemy, jaki rodzaj muzyki lubi nasza Babcia, z pewnością ucieszy ją płyta z nagraniem ulubionego wykonawcy. Możemy też pokusić się o wyszukanie jakiegoś ciekawego upominku wśród rzeczy ręcznie wykonywanych.

Można też samemu wykonać jakiś drobny upominek na przykład: malunek na szkle, ręcznie wykonana serwetka, własnoręcznie ozdobiony wazonik szklany lub gliniany. Można też wykonać niepowtarzalną ramkę na zdjęcie lub obrazek.

s