Dzień Ojca

Dzień Ojca

Ojciec, tata, tatuś, nieważne jak go nazwiemy, jest on jedną z najważniejszych osób w naszym życiu. Prawie każdy chłopiec chce być w przyszłości taki jak jego tata, dlatego ojcowie także mają swoje święto w kalendarzu. W Polsce (i co ciekawe, także w Nikaragui) Dzień Ojca obchodzony jest 23 czerwca. Święto to narodziło się w Stanach Zjednoczonych 19 czerwca 1910 roku. W swoich założeniach miało ono oddawać hołd wszystkim ojcom za wysiłek, który wkładają m. in. w wychowanie dzieci i wydaje się, że ta idea przetrwała do dzisiaj. Dzień Ojca obchodzony jest w różnych terminach. W USA, Wielkiej Brytanii i Holandii jest to trzecia niedziela czerwca, zaś na przykład w Norwegii - 9 listopada. Święto to na dobre zagościło w kalendarzu i jest okazją do okazywania szacunku i miłości wszystkim ojcom.

Pomysły na prezenty dla taty

Niewielu z nas okazuje rodzicom tyle szacunku i wdzięczności, na ile faktycznie zasługują. Zwykle przypominamy sobie o tym dopiero przy okazji świąt takich jak na przykład Dzień Ojca. Warto zadbać o to, by prezent, który wręczymy mu w tym dniu, każdego następnego dnia przypominał mu, jak ważny jest dla nas i jak istotną rolę odgrywa w naszym życiu.

Prezent powinien być więc starannie przemyślany, a nie kupiony w ostatniej chwili. Powinniśmy zastanowić się, co lubi nasz tata i co mogłoby go szczególnie ucieszyć. Kolejne skarpetki czy krawat raczej nie będą trafionym upominkiem. Znacznie lepszym pomysłem będzie przedmiot związany z jego pasją, na przykład nowy komplet szachów, książka ulubionego autora czy kolejna wędka do kolekcji. Wielu mężczyzn jest też koneserami alkoholu. Wino dobrej marki i oryginalny korkociąg na pewno go ucieszą.

Powinniśmy unikać prezentów przypominających mu o jego wieku. Preparat wzmacniający dla osób starszych będzie poważnym faux pas. Jeśli będziemy mieli problem z wyborem odpowiedniego prezentu dla ojca, warto poprosić o radę mamy. To ona spędza z nim najwięcej czasu i najlepiej wie, co lubi jej mąż.

s