Dzień Chłopaka

Dzień Chłopaka

Dzień Chłopaka, czy też Dzień Chłopca to jedno za świąt, które są znane niemalże tylko w Polsce. Obchodzi się je 30 czerwca głównie wśród nastolatków. Dziewczęta w szkołach robią chłopcom małe upominki, organizowane są konkursy, ogniska i inne okolicznościowe imprezy. Święto powstało najprawdopodobniej z powodu małej popularności Dnia Mężczyzny i chęci znalezienia równowagi dla powszechnie obchodzonego Dnia Kobiet. Z każdym rokiem, także dzięki mediom, ten dzień zyskuje coraz więcej zwolenników i zaczyna być obchodzony także poza szkołami. Poza Polską zwyczaj ten znany jest chyba tylko w Japonii. Tam Dzień Chłopaka nazywany jest Tango-no Sekku i obchodzi się go 5 maja.

Pomysły na prezenty dla chłopaka

p>Dzień Chłopaka przysparza zmartwień nie jednej dziewczynie. Trudno znaleźć oryginalny upominek, który będzie wyrazem naszych uczuć, a jednocześnie nie będzie tandetny. Dobrze, jeśli będzie przy tym praktyczny i użyteczny, zamiast dołączać do kolekcji nieużywanych prezentów chowanych na dnie szafy.

Poszukiwania takiego prezentu najlepiej rozpocząć na długo przed Dniem Chłopaka. Będziemy miały wtedy nie tylko więcej czasu do namysłu, ale i unikniemy tłoków w sklepach. Pamiętajmy o tym, że upominek powinien cieszyć przede wszystkim obdarowanego. Wybierajmy rzeczy zgodne z jego gustem, a nie takie, które podobają się tylko nam. Sweter w pastelowych kolorach, który przyprawia go o dreszcz odrazy, a dla nas jest spełnieniem marzeń o idealnym stroju dla chłopaka na pewno nie będzie trafionym pomysłem.

Znacznie lepszym wyborem będzie na przykład kubek z naszym wspólnym zdjęciem, jeśli nasz obdarowany jest miłośnikiem kawy lub pióro w eleganckiej oprawie z dyskretnie wygrawerowaną dedykacją dla zapracowanego biznesmena. Wykażmy się pomysłowością, ale i zmysłem praktycznym. Nic nie sprawia takiej radości niż prezent, z którym chłopak nie będzie się rozstawał.

s