Walentynki

Walentynki

14 lutego to obchodzony hucznie na całym świecie Dzień Zakochanych. Nazwa Walentynki pochodzi od św. Walentego, który na Zachodzie (zwłaszcza w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych) uważany jest za patrona zakochanych. W Polsce to święto pojawiło się dopiero w latach 90. XX wieku. Na długo przed tym dniem sklepy zapełniają się różowymi i czerwonymi serduszkami, maskotkami i wszystkim co kojarzyć się może z miłością. Szczególnym zwyczajem tego dnia jest wysyłanie liścików (często pisanych wierszem) osobie, która jest obiektem naszych westchnień. Święto zapewne pochodzi aż z czasów Cesarstwa Rzymskiego. Ten dzień ma tak samo dużo zwolenników jak i przeciwników, którzy widzą w nim tylko komercję i chęć zarobienia przez duże sieci handlowe.

Pomysły na prezenty na Walentynki

Jest taki jeden wyjątkowy dzień w roku, kiedy to osoby zakochane mają niepowtarzalną okazję i szansę na wyznanie sobie skrywanego uczucia lub też na podkreślenie uczucia już żywionego do drugiej połowy. Są to Walentynki.

Wypadają one 14 lutego każdego roku. Święto jest okazją do tego, by drugiej stronie sprawić jakąś naprawdę przyjemną niespodziankę. Mężczyzna może dla swojej partnerki wymyślić na przykład przepiękny bukiet róż, a do tego opakowanie pysznych, eleganckich czekoladek. Może też pokusić się o kupno jakiejś wyjątkowej ciekawej biżuterii.

Z pewnością kobieta doceni też taki gest, jak zaproszenie na romantyczną wycieczkę poza miasto, wypożyczonym w tym celu samochodem. Dobrym pomysłem, może być też zestaw kuszących, kobiecych kosmetyków bądź też, równie kusząca bielizna. Można też pokusić się o kupno jakiejś sympatycznej maskotki a potem zabrać swoją ukochaną na romantyczną kolację lub na długi romantyczny spacer.

Kobieta z kolei może zadbać o wyjątkowy nastrój tego dnia. Wieczorem może przyszykować wykwintną kolację z egzotycznymi przepisami, tylko we dwoje, w świetle świec, przy kojącej zmysły muzyce. Może też kupić swojemu mężczyźnie portfel z wygrawerowanym imieniem lub ulubionym symbolem swojego mężczyzny. Jeśli chce go rozbawić, może pokusić się o zakup męskiej bielizny z jakimś śmiesznym wzorem.

s