Dzień Teściowej

Dzień Teściowej

Chyba żadna grupa społeczna nie ma na swój temat tylu żartów i złośliwych docinków co teściowe. Jednak gdy żarty się kończą teściowa okazuje się często bardzo potrzebną, przydatną i pomocną osobą. Jej pomoc w prowadzeniu gospodarstwa domowego jest czasem nieoceniona. Dlatego też matki żon i mężów zasługują na swoje święto. W Polsce tym szczególnym dniem jest (ustanowiony w latach 80.) 5 marca. Tradycja ta przywędrowała do nas z Francji, gdzie powstało to święto. W Stanach Zjednoczonych ten zwyczaj także jest znany (jako Mother-In-Law-Day) i obchodzony jest w czwartą niedzielę października. Choć święto to jest stosunkowo młode i często traktowane jest z przymrużeniem oka to zyskuje sobie coraz więcej zwolenników w naszym kraju.

Pomysły na prezenty dla teściowej

Dzień Teściowej to raczej święto, które zauważamy dopiero od kilku lat, choć tak naprawdę zostało ustanowione w latach osiemdziesiątych. Co ciekawe, przywędrowało ono do Polski wprost z Francji. Obchodzimy go trzy dni przed Dniem Kobiet, czyli 5 marca.

Oczywiście Teściową trzeba szanować cały rok, jednak tego wyjątkowego dnia warto podarować jej drobny prezent, który ją zaskoczy lub okaże się pożyteczny, a najlepiej dwa w jednym.

Jeśli nasza Teściowa jest kobietą o dużym poczuciu humoru i ma do siebie dystans, znakomitym przykładem może być fartuch kuchenny, który po założeniu sprawia wrażenie, że osoba nosząca go występuje w samej bieliźnie. Ponadto, istnieje wiele żartobliwych gadżetów idealnych właśnie na tę okazję. Wystarczy pójść do najbliższego sklepu z bibelotami i gadżetami tego typu, a na pewno coś znajdziemy.

Teściowe, które raczej nie lubią żartować będą z pewnością zadowolone z butelki dobrego wina lub delikatnej biżuterii, co jednak w dużej mierze zależy od osobowości pani, którą zamierzamy obdarować.

Panowie chcący podarować swojej Teściowej prezent, mogą zawsze skonsultować się ze swoją Drugą Połówką, która zdecydowanie lepiej wie, co podarować mamie.

Tutaj kupisz prezenty:

s