Ślub

Pomysły na prezenty ślubne

Ślub to jeden z najpiękniejszych dni w życiu większości ludzi. Chcąc upamiętnić go w pamięci młodej pary wręczamy jej z tej okazji najróżniejsze prezenty.

Większość gości decyduje się na dość typowe upominki, takie jak sprzęt gospodarstwa domowego czy elementy wystroju domu. Często wręczane są także pieniądze w kopertach, zdarza się nawet, że na wyraźne życzenie pary młodej. Jeśli jednak chcielibyśmy, by nasz prezent wyróżniał się na tle innych i stanowił miłą pamiątkę na długie lata, powinniśmy wykazać się nieco większą pomysłowością. Prezent ślubny powinien być dość osobisty i wywoływać uśmiech na twarzach małżonków.

Możemy pokusić się na przykład o własnoręczne stworzenie albumu ze zdjęciami młodej pary, obrazującymi historię ich znajomości do pierwszych randek aż po dzień, kiedy stanęła przed ołtarzem. Fragmenty wierszy i cytaty związane z miłością będą stanowiły ich doskonałe uzupełnienie.

Wspaniałym pomysłem na prezent ślubny może też być karnet na usługi, który kupimy za pośrednictwem sklepów internetowych. Młoda para na pewno ucieszy się na przykład z kursu gotowania dla dwojga, który z pewnością okaże się przydatny na nowej drodze ich życia.

s