Dzień Dziadka

Dzień Dziadka

Nikt tak dobrze nie rozumie małych dzieci jak dziadek. To on zawsze we wszystkim pomoże, doradzi, a nawet nie powie rodzicom gdy coś się zbroi. Należy mu dziękować i okazywać swoje uczucia codziennie. Jest jednak w roku jeden szczególny dzień, na który czekają wszyscy seniorzy świata - Dzień Dziadka. W Polsce ustanowiony w latach sześćdziesiątych (zaraz po Dniu Babci) na 22 stycznia stopniowo zdobywało coraz większą popularność. W tym dniu każdy dziadek powinien otrzymać życzenia i laurkę od swoich wnuczków. Co ciekawe Polska jest światowym ewenementem w celebrowaniu takiego dnia. W Stanach Zjednoczonych, Kanadzie czy Rosji obchodzi się raczej Dzień Dziadków, czyli połączone święta babć i dziadków. W Stanach Zjednoczonych jest ono dużo bardziej zinstytucjonalizowane niż w Polsce.

Pomysły na prezenty dla dziadka

Spacery z dziadkiem, nieprawdopodobne historie opowiadane przez niego, a może śmieszne miny albo inne niekończące się zabawy – każdy z nas chyba ma swoje własne wspomnienia związane z Dziadkiem. Dziadek ochoczo spędza ze swoimi wnukami każdą wolną chwilę.

Warto więc, gdy zbliża się Dzień Dziadka, uczcić w jakiś niepowtarzalny sposób tego zacnego seniora. Wybór prezentu dla Dziadka to podobnie jak wybór prezentu dla Babci, dość czasochłonna czynność. Warto więc na zakupy i poszukiwania wybrać się dużo wcześniej niż wypadająca data Święta, by mieć odpowiednią ilość czasu na swoje poszukiwania.

Dziadka z pewnością ucieszy jakiś ciekawy i bogato ilustrowany album ze zdjęciami i opisem miejsca czy miejsc, do których chciałby się udać lub w których już był. Starsi ludzie cenią możliwość powrotu do czasów swojej młodości. Możemy też wyposażyć naszego Dziadka w skórzany portfel z wygrawerowanym jego imieniem bądź też w jakąś oryginalną fajkę (pod warunkiem, że Dziadek to osoba paląca).

Możemy też poszukać albumu na znaczki bądź też wzbogacić solenizanta o jakieś niepowtarzalne okazy w jego kolekcji. Wyborny koniak lub też oryginalne wino może okazać się także bardzo dobrym i trafionym pomysłem.

s