Dzień Matki

Dzień Matki

Dla każdego człowieka jedną z najważniejszych osób w życiu, jeżeli nie najważniejszą, jest matka. Matki całego świata, które nie ustają w swojej codziennej, ciężkiej pracy mają raz w roku swój szczególny dzień. W Polsce ten dzień to 26 maja. Tego dnia matki dostają od swoich dzieci, rzadziej od innych osób, kwiaty, prezenty i laurki. Dzień Matki ma bardzo długą tradycję sięgającą czasów starożytnych Greków i Rzymian, jednak potem zwyczaj ten zaginął. Odrodził się w XVII-wiecznej Anglii i przetrwał do XIX wieku. Na stałe powrócił po II Wojnie Światowej. Dzień Matki znany jest w niemal wszystkich krajach świata, choć występuje pod bardzo różnymi datami (od drugiej niedzieli lutego w Norwegii, do 22 grudnia w Indonezji). Tego dnia dzieci całego świata wyrażają swą miłość i wdzięczność swoim matkom.

Pomysły na prezenty dla mamy

Dzień Matki obchodzony 26 maja jest okazją, która daje nam możliwość pokazania mamie, jaka jest dla nas ważna i jak bardzo ją szanujemy. Nie ma zatem nic dziwnego w tym, że tego dnia chcemy jej podarować coś wartościowego żeby zrobić jej przyjemność. Pomysłów może być wiele.

Wszystko zależy od tego, jaką osobą jest nasza mama, co lubi i jakie są jej zainteresowania. Podstawowym błędem, jaki popełniamy podczas kupowania prezentów jest niestety to, że dajemy innym prezent, który sami chcielibyśmy dostać. To z kolei prowadzi do sytuacji, że my niepotrzebnie tracimy pieniądze, a osoba obdarowywana nie jest do końca zadowolona.

Kiedy już wiemy mniej więcej, jakie są zainteresowania naszej mamy, po prostu idziemy do sklepu i kupujemy coś, co się przyda. Zastanówmy się dobrze, czy aby na pewno jest jej potrzebna kolejna patelnia, albo wałek czy wyciskarka do soku.

Może lubi słuchać muzyki? Kupmy jej odtwarzacz mp3 albo najnowszą płytę ulubionego wykonawcy, a jeśli interesuje ją sztuka, być może idealny będzie album z reprodukcjami obrazów jej wybranego artysty. Biżuteria również jest pomysłem, który sprawdzi się właściwie zawsze.

s