Światowy Dzień Nauczyciela

Dzień Nauczyciela

Dzień Nauczyciela, a właściwie Dzień Edukacji Narodowej, bo tak brzmi jego pełna nazwa obchodzony jest w Polsce 14 października, by upamiętnić dzień powstania Komisji Edukacji Narodowej. Tego dnia w polskich szkołach organizowane są specjalne obchody i apele, a uczniowie drobnymi upominkami i kwiatami mają okazję uczcić swoich pedagogów. Tego dnia Minister Edukacji wręcza specjalne odznaczenia wyróżniającym się pracownikom oświaty. Dzień Nauczyciela obchodzony jest w niemal wszystkich państwach świata, jednak w różnych dniach. Istnieje także Światowy Dzień Nauczyciela, obchodzony 5 października, któremu patronuje UNESCO. W Polsce 5 października stał się świętem nauczycieli z sektora nauki i szkolnictwa wyższego.

Pomysły na prezenty dla nauczyciela

Tradycyjnie Dzień Nauczyciela traktowany jest jako okazja do wyrażenia wdzięczności pedagogom. Na co dzień zwykle o tym nie pamiętamy, nie doceniając trudu, jaki wkładają w swoją pracę. W tym jednym dniu w roku nauczyciele traktowani są ze szczególnym szacunkiem i poważaniem.

Najczęściej ich wyrazem jest tradycyjny bukiet kwiatów wręczany przy wtórze standardowej formułki życzeń. Trudno jednak uznać by był to prezent szczególnie oryginalny czy praktyczny. W Dniu Nauczyciela pedagodzy wracają do domu uginając się pod ciężarem otrzymanych bukietów, po których po kilku dniach nie zostaje nawet ślad. Dlatego w tym roku warto pokusić się o nieco bardziej oryginalny i trwały prezent.

Nie musi to być upominek związany z przedmiotem, którego uczą, gdyż lepiej zdecydować się na coś bardziej uniwersalnego. Dobrym pomysłem może być na przykład eleganckie pióro czy długopis, na którym wygrawerujemy dedykację od całej klasy. Ważne, by prezent nie był zbyt kosztowny, gdyż zamiast ucieszyć nauczyciela wprawi go raczej w zakłopotanie. Dlatego najlepszym pomysłem jest zbiórka pieniędzy wśród uczniów i zakup jednego, większego prezentu.

Tutaj kupisz prezenty:

s